Víkendový pobyt pro mládež 5. – 7. 10. 2018

Datum konání: 5. – 7. 10. 2018

Místo konání: Sečská přehrada, Penzion U čtyřlístku

Lektoři: Ing. Mgr. Marie Nováková/Ing. Marek Novák

Téma: Sebepoznávací a osobní rozvoj dospívajících: „Mám na život (balíček na cestu)“


Ing. Mgr. Marie Nováková

nováková

Zkušený pedagog, lektor Etického fóra ČR. Zabývá se zejména oblastí psychologie a pedagogiky zaměřenou na rozvoj mezilidských vztahů, výchovných a rodičovských kompetencí, psychosociálních dovedností. Působí jako poradce, kouč, zabývá se prevencí rizikového chování.

Věnuje se rozvoji osobnosti, naplnění osobního potenciálu, zlepšení kvality života v oblasti duševní i duchovní. Nabízí své znalosti a schopnosti z oboru prožitkové pedagogiky, sociální psychologie, teologie: poradenství, mentorink, koučink, doprovázení aj. Zabývá se individuální prací s jedincem, párem, rodinou, týmem i kolektivem  (pracovním, vrstevnickým např. kolektiv třídy). Pracuje na školách s žáky, studenty i pedagogy v oblasti prevence kriminality, sociálních dovedností, zkvalitnění vztahů i v oblasti vzdělávání, etiky aj. Věnuji se vedení a lektorování kurzů, seminářů, výcviků.

logo: Ano – sobě, druhým, životu, vyjadřuje mé vnímání lidské existence. Je třeba přijmout výzvu života, vycházet z jeho reality, dosáhnout maxima možností. Život beru jako jedinečné a neopakovatelné poslání ve smyslu každé lidské osobnosti, rodičovství, profese, společnosti, vztahů…

 

Ing. Marek Novák

Marek Novák

Nechci se vychvalovat, přál bych si, aby vždy mohli za člověka mluvit přátele, to oni mohli podat upřímné“svědectví“ :-). Jsem snad celkem fajn kluk, po většinu času se věnuji pořádání eventů a promo akcí. Ve volném čase se pak už (pro mě dlouhou řadu let) věnuji práci s dětmi a mládeží, nejčastěji jako dobrovolník. Podílím se na tvorbě programů například jako táborový vedoucí. Vždy upřednostňuji individuální přístup ke každému člověku, zejména k dětem a mládeži, však není to tak dlouho co jsem sám byl dítě (duši dítěte stále mám a chráním si ji), snad proto vím jaký přistup mi od dospělých chyběl a naopak co mi pomáhalo růst a posouvat se vpřed. Co mi dělá radost? zejména sport, jsem například instruktorem asociace ČR ve snowboardingu a když učím děti jezdit a vidím pokrok, to pak štěstím zářím :-)

Vzdělání

2011 – 2016

UNIVERZITA FINANČNÍ A SPRÁVNÍ, PRAHA, VSFS

Obor/specializace: Marketingová Komunikace 2005 – 2009

ŠKOLA VÝPOČETNÍ TECHNIKY, PRAHA 10, HOSTIVAŘ

Obor/specializace: Informační technologie