Litoměřickým sportem nejen ku zdraví, ale i pro dobrou věc!

Dne 15.12.2018 bojovali litoměřičtí hokejisté z klubu HC Stadion Litoměřice s Frýdkem Místkem a současně tak podpořili Centrum pro náhradní rodinnou péči, o.p.s.

Během utkání probíhala veřejná sbírka na podporu dětí z Centra, kdy u vchodů na stadión byly umístěné kasičky, do kterých fanoušci mohli darovat libovolný příspěvek. Současně fanoušci nosily sušenky pro děti, které budou do poslední předány dětem v náhradní rodinné péči. Touto formou sbírky bylo pro Centrum věnováno celkem 4 372 Kč.

Firma Delikomat s.r.o. darovala pro Centrum šek na 15 000 Kč, který byl předán do rukou ředitelky Centra, Margitě Šantavé.

Druhým litoměřickým klubem, který podpořil Centrum pro náhradní rodinnou péči, je BK Slavoj Litoměřice, který se utkal dne 19.12.2018 na domácí palubovce s Pardubicemi. I během tohoto utkání probíhala veřejná sbírka a u vstupu do haly byla umístěna kasička. Během této akce fanoušci věnovali celkem 1879 Kč. Paní Svobodová věnovala pro děti z Centra školní pomůcky.

Celkový výtěžek ze sbírky bude použit na volnočasové aktivity a vzdělávání dětí v náhradní rodinné péči.  Propojení Centra a sportovních klubů bylo nejen akcí benefiční, ale sport je i motivací pro děti v náhradní rodinné péči. Jsme rádi, že se nám podařilo oslovit právě tyto dva velké a úspěšné litoměřické kluby.

Děkujeme oběma klubům za podporu, dále děkujeme firmě Delikomat s.r.o. a Všem kdo podpořil Centrum pro náhradní rodinnou péči, o.p.s.

Fotografie ZDE