Přípravy na 10. Divadelní benefici vrcholí

Naše Centrum pro NRP ve spolupráci s Městskými kulturními zařízeními a divadelními soubory za finanční podpory města Litoměřice pořádá již desátý ročník Divadelní benefice ochotnických souborů, která se bude konat od pátku 11. do soboty 19. října v Divadle Karla Hynka Máchy v Litoměřicích. 

Všichni příznivci prken, která znamenají svět, se tak mají na co těšit. Výtěžek z celotýdenní benefice podpoří aktivity dětí z náhradní rodinné péče.

„Především bych chtěla poděkovat všem sponzorům a podporovatelům, protože bez jejich pomoci by uspořádání divadelní benefice nebylo možné. Mám na mysli skutečně širokou podporu od poskytnutí grantu městem Litoměřice, přes pronájem divadla, propagaci, spolupráci s divadelními soubory až po další formy podpory“, řekla k uspořádání divadelních představení ředitelka Centra pro náhradní rodinnou péči Margita Šantavá. Patronkou benefice je známá režisérka Alice Nellis a vstupenky je možné zakoupit v celé síti MKZ Litoměřice.

Na co všechno se mohou zájemci těšit? Vše odstartuje v pátek 11.10. v 15:00  happeningem na Mírovém náměstí, kde si budete moci zazpívat, pohladit si různá zvířátka, zakoupit placku s logem benefice apod. Stěžejní program bude probíhat v Divadle K.H. Máchy. Během divadelního týdne mohou diváci shlédnout představení Studia DVA, kde zazáří Karel Roden a Jana Krausová, místní soubor Li-Di Litoměřice, oblíbené Rádobydivadlo Klapý, vtipné představení Můj romantický příběh v podání Divadla A. Dvořáka Příbram, pohádky pro děti a jiná kvalitní představení. 14.10. v 17:00 se bude v Knihovně K.H. Máchy promítat dokumentární film o náhradních rodinách Rodiče na pořád, po kterém bude následovat i beseda. V Divadle K.H. Máchy proběhne po posledním představení slavností raut a poté se mohou zájemci přesunout do Music Clubu Baronka, kde bude pokračovat hudebně-divadelní program až do ranních hodin. V Baronce mimo jiné proběhne premiéra punkové odnože Hynkova hravého divadla – Sex Culomets. Po dobu konání Divadelní benefice bude ve foyer divadla k vidění putovní výstava „Jsem pěstoun“ – fotografie, které představují skutečné pěstouny v jejich občanských profesích a jsou doplněny jejich životním příběhem a především motivy, které je k pěstounství vedly. Celý program a další informace zájemci naleznou na stránkách www.divadelni-benefice.cz

Za celý přípravný tým Mgr. Tereza Rozmarová (vedoucí divadla K.H. Máchy)