12.ročník divadelní benefice byl úspěšný

Za podpory města Litoměřice a ve spolupráci s Městskými kulturními zařízeními Litoměřice se v týdnu od 17.10. do 23.10. uskutečnil 12. ročník DIVADELNÍ BENEFICE OCHOTNICKÝCH SOUBORŮ. V Litoměřicích v Divadle Karla Hynka Máchy Litoměřice, v Ústí n.L. v kostele apoštola Pavla a v Lovosicích v Centru kultury LOVOš se odehrálo 10 divadelních představení pro děti i dospělé a benefiční koncert.

Byl to okouzlující týden plný mimořádných uměleckých výkonů, a to nejen od ostřílených ochotnických souborů, ale i mladých talentovaných žáků ZUŠ Litoměřice a Základní umělecké školy Evy Randové. Velkým tahákem benefice bylo vystoupení herce a baviče Ondřeje Sokola. Všem vystupujícím patří velký dík.

Samozřejmě děkujeme i divákům, kterých přišlo 1050 a ochotně vyměnili pohodlí svého domova za kulturní zážitek spojený s dobrou věcí.

Děkujeme sponzorům, kteří nás i přes náročnou dobu stále podporují a dokáží ocenit smysl a dosah této akce.

V neposlední řadě patří velký dík všem dobrovolníkům, dobrým duším, které nám stojí po boku a i přes náročnost příprav a organizace vydrží až do konce.

Díky Vám všem vynesla letošní benefice krásných 152.433,- Kč.

Výtěžek je určen pro děti v náhradní rodinné péčí, konkrétně na individuální doučovací hodiny a terapeutickou práci s dětmi a jejich náhradními rodiči. Již nyní víme, že z výtěžku bude uhrazeno 500 vyučovacích hodin a 94 hodin terapie.

DĚKUJEME

Podpořili nás:

Město Litoměřice, MKZ Litoměřice, Divadlo K.H.Máchy, Centrum kultury LOVOŠ, LAFARGE Český cement, Česká podnikatelská pojišťovna, Spolchemie, Nadační fond SEVEROČESKÁ VODA, Město Bohušovice nad Ohří, Obrázkový ostrov, ZUŠ Litoměřice, Malíčské vinařství, JOTIS, s.r.o., CITUS, s.r.o., Jana Laudová,  saycheese.cz, Regionální televize Ústecko, Litoměřicko24.cz, Litoměřický deník, Uličník